logo  
 -   ISIC   -   Авиабилеты   -   Work&TravelUSA   -   Internship   -    Контакты   -   Форум   -   Дешевые авиабилеты в США   -   Вакансии   -   О Нас пишут   -    УКР - РУС - ENG

 

 

 

ул. Крещатик, 46б,
г. Киев, 01001
2 этаж
тел.: (044) 239 19 19
факс: (044) 490 56 10

Найпоширеніші запитання

Що таке Програма Au Pair?

Au Pair – це міжнародна програма культурного обміну, яка дозволяє молоді прожити один рік в сім’ях за кордоном, доглядаючи за дітьми, вдосконалити рівень іноземної мови і ознайомитись з культурою іншої країни. Програма Au Pair була організована у 1969 році і в ній приймали участь лише дев’ять країн. На сьогоднішній день, фактично, всі країни світу приймають Статут програми.

Чому країни приймають участь у програмі Au Pair?
Припускається, що молодь, яка прожила в сім’ї за кордоном, вивчить за цей період не тільки мову країни, але й дізнається про життя і звичаї даної країни з перших рук. Аu рair і приймаюча родина стануть друзями. Попри це все, для Au Pair часто організовуються зустрічі та інші заходи, де вони мають можливість познайомитися і заприятелювати з учасниками з інших держав.

Що входить до прав і обов’язків Au Pair і сім’ї?
Сім’я зобов’язана надати учаснику програми Au Pair окрему кімнату, забезпечити повним пансіоном, виділити час для відвідування мовних курсів, оплатити проїзний квиток до місця проведення курсів і щомісяця виплачувати кишенькові гроші в розмірі від 300 $ до 800 $ (в залежності від країни). Учасникам також надається 2-о тижнева оплачувана відпустка.
Au Pair, в свою чергу, доглядає за дітьми, виконує звичайну роботу по дому і підтримує порядок в дитячій кімнаті.
Розпорядок дня, завчасно обговорюється з приймаючою сім’єю. Кількість годин в тиждень відносно Ваших обов’язків, чітко регламентований законодавством приймаючої країни і обговорюється до приїзду.
Як правило, робота по дому і заняття з дітьми складає 5-6 годин в день (максимум 30 годин в тиждень в Європі і до 45 годин в тиждень в США). Два-три рази на тиждень сім’я може попросити Au Pair посидіти ввечері з дітьми у відсутності батьків.

Чи можуть чоловіки приймати участь у програмі Au Pair?
Можуть, але вимоги до них набагато вищі. Для цього їм потрібно мати педагогічну освіту, досвід роботи з дітьми і знання англійської мови.

Чи потрібно бути студентом?
Ні, для програми Au Pair статус студента не є обов’язковим. Але у Вас повинна бути закінчена середня освіта.
Чому одружені кандидати не можуть приймати участь у програмі Au Pair?
Деякі країни офіційно дозволяють одруженим кандидатам приймати участь у програмі Au Pair. Наприклад, в скандинавських країнах одруженим особам дозволяється бути Au Pair. Та більшість сімей не запрошують до себе таких кандидатів з деяких моральних причин: по-перше, якщо особа покидає свою сім’ю на 1-2 роки, як вона може надати належне виховання дітям приймаючої родини (вони не завжди можуть зрозуміти наші фінансові проблеми); по-друге, дівчина, котра має дитину, може в будь-який момент кинути приймаючу сім’ю, якщо, раптом, щось станеться з її дитиною. Таким чином, приймаюча сім’я ризикує в будь-який момент залишитись без помічника, на якого розраховувала. Тому досить важко оформити по даній програмі одружених осіб.

Чи можливо оформитись на програму AU PAIR тільки на літній період?
Теоретично така можливість є, але сім’ї, запрошуючи до себе Au Pair на літо, надають перевагу кандидатам з Євросоюзу, котрі можуть приїхати до них без оформлення візи. Учасники з України обов’язково повинні отримати візу, оформлення якої займає місяць, а іноді й більше, та потребує від приймаючої родини витратити ті ж гроші, які б вона витратила, запрошуючи до себе Au Pair на рік.  Тому для учасників з України (як і з інших країн, громадяни яких повинні отримати візу) – строк участі у програмі не може бути менше 6 місяців.  До того ж,  набагато важче підібрати сім’ю на 6 місяців. Більшість сімей надають перевагу запрошувати Au Pair на один рік.

Чи можна поїхати по програмі AU PAIR  до Великобританії, Іспанії, Італії, Швейцарії, Португалії, Греції?  
На жаль, усі ці країни не мають домовленості з Україною по відношенню до програми AU PAIR. Що правда, така програма існує в цих країнах  і громадяни інших держав беруть в ній участь.

Чи можливо змінити сім’ю в разі виникнення непорозумінь?
Якщо Ви не змогли вирішити ці непорозуміння з сім’єю особисто, то Ви маєте право на заміну сім’ї. Сім’ю бажано змінювати через те саме агентство, через яке була знайдена перша сім’я.
ВИКЛЮЧЕННЯ! Якщо перша сім’я відмовилась від Вас через порушення Вами законів країни перебування, Ви повинні будете покинути країну без права заміни сім’ї.

Чи можна знайти сім’ю самостійно, без допомоги агентства?
Так, можна. В такому випадку, якщо Ви знаходите сім’ю самостійно (наприклад, через Інтернет), Ви ризикуєте прибути не до призначеного адресату. Агентства ж, які розміщують учасників до сімей, перевіряють їх надійність і у випадку виникнення проблем, сприяють їх вирішенню та допомагають із заміною сім’ї.

Чи обов’язково мати посвідчення водія?
Як правило, наявність посвідчення водія не завжди є обов’язковою умовою до учасників AU PAIR в Європі. Однак, як свідчить практика, - це досить важливий документ. Наприклад, якщо Au Pair буде знаходитися в невеликому містечку, де іноді погане транспортне сполучення, водійські права стануть в нагоді. Крім того, під час вихідних Ви маєте право на вільне пересування, а сім’ї, часто, пропонують в користування Au Pair автомобіль.  
Для подорожі до Сполучених Штатів Америки посвідчення водія є обов’язковою умовою програми. Це пояснюється тим, що американці, просто, не уявляють своє життя без автомобіля.  Учасники програми повинні будуть відвозити дітей на автомобілі в школу, на курси тощо. Українське посвідчення дійсне на території США протягом деякого часу (в залежності від штату). Пізніше учасники отримують американські права того штату, в якому вони знаходяться. Вартість оформлення від 10$ до 20$.  

Який тип візи я отримаю і на який строк?
Оскільки Ви подаєте документи в посольство по програмі AU PAIR, то, відповідно, отримуєте візу “Au Pair” (AU PAIR  в Європі). Це означає, що в країні перебування Ви знаходитесь як учасник даної програми і можете займатися діяльністю, передбаченою умовами програми. Віза відкривається на строк від 7 днів до року, в залежності від країни. В більшості випадків в країнах Європи візи Au Pair необхідно продовжувати. Продовження візи – це реєстрація Au Pair в місцевій службі зайнятості, поліції.  
Щодо поїздки до США, Ви отримуєте J-1 візу . Це віза програм обміну, котра видається на основі спеціальної форми  DS 2019.

Чи зможу я подорожувати по Європі перебуваючи за кордоном по програмі AU PAIR?
Так, зможете. Маючи візу  "Au Pair" країн Шенгену, Ви зможете подорожувати по всіх країнах даного сполучення, а саме по: Австрії, Бельгії, Італії, Іспанії, Німеччині, Голландії, Греції, Люксембургу, Португалії, Франції, Фінляндії, Данії, Швеції.

Чи зможу я працювати додатково крім як по програмі Au Pair?
Ні, ні та ще раз ні! Перебуваючи за кордоном, як Аu Рair, Ви зможете працювати тільки як  Аu Рair. Будь-яка інша робота є незаконною і тягне за собою неприємні наслідки (аж до депортації з країни перебування).

Скільки раз можна приймати участь у програмі Au Pair? Як довго можна знаходитись по цій програмі за кордоном?
В одній країні по даній програмі можна приймати участь лиш один раз.  Якщо після закінчення програми AU PAIR в одній країні, Ви захочете поїхати по тій же самій програмі в іншу, Ваш вік не повинен перевищувати максимально допустимого віку, передбаченого умовами програми даної країни. Кожна країна має свої максимально допустимі строки перебування. Наприклад, в Німеччині, Швеції, Австрії Ви зможете знаходитись, як Au Pair тільки один рік; у Франції – максимум 18 місяців (переривання строку неможливе!); в Данії і Норвегії – 2 роки (строк можна розбити на два строки по 1 року кожний);  в США - 1 рік (можливо продовжити на 6 або 12 місяців в тій самій сім’ї ).

Який вид договору ми підписуємо?
В міжнародному погодженні про діяльність Au Pair обумовлюються права і обов’язки  Аu Рair та сім’ї, але не згадується про роботу, оскільки AU PAIR –  програма культурного обміну.

Що робити при виникненні проблем з сім’єю?
По-перше, спробувати обговорити з сім’єю  всі ті проблеми, які виникли. В більшості випадків для вирішення проблем достатньо тільки їх обговорення. Якщо ж це не допоможе, Ви завжди можете звернутись в агентство Au Pair  на території країни перебування і розказати  про всі труднощі, які у Вас виникли.  Співробітники агентства завжди будуть раді Вам допомогти знайти спільну мову з сім’єю. У випадку неможливості вирішення конфлікту можливі два варіанти виходу:
1.    агентство підшукує Вам іншу сім’ю в тій самій країні (безкоштовно);
2.    розриваєте договір з сім’єю в односторонньому порядку і повертаєтесь додому.

Практика роботи показує, що такі випадки трапляються рідко через те, що:  

1.    сім’ї, які пропонуються, підлягають жорсткому відбору;
2.    умови Вашого проживання та роботи обумовлюються завчасно;
3.    активне спілкування учасників програми з запропонованою сім’єю дозволяє краще пізнати один одного, стати друзями і запобігти конфліктам в подальшому.   

Хто сплачує проїзд?
Згідно загальноприйнятим умовам програми AU PAIR,  проїзд сплачуєте Ви, хоча в деяких країнах проїзд сплачується приймаючою родиною. В деяких випадках приймаючі сім’ї згідні сплатити Ваш проїзд або компенсувати Ваші затрати після Вашого приїзду.

Чи передбачена програмою медична страховка?
Приймаюча родина, відповідно до умов програми, сплачує Вашу медичну страховку – вимога всіх країн, де б ця програма не існувала. Це означає, що в випадку необхідності, Ви отримаєте медичне обслуговування.  

За додатковою інформацією Ви можете звернутись за тел. (044) 490 34 10, 230 83 73, чи на e-mail aupair@studentland.com.ua . Не забудьте вказати Ваше ім’я, код міста, номер телефону, і в той самий день співробітники компанії "Колізей" передзвонять до Вас і зможуть відповісти на всі питання стосовно програм.

Студентленд - насолоджуйся молодістю
ул. Михайловская 15 офис 8, Киев
(044) 490-3410
(044) 230-8373
aupair@studentland.com.ua
Новости
АКЦИЯ ОТ MAFIA!
27.05.2011
АКЦИЯ ОТ MAFIA!
Десерт или коктейль в подарок для всех владельцев ISIC от сети ресторанов MAFIA!
Компания успешно прошла сертификацию
18.05.2011
Компания успешно прошла сертификацию
Сертификация British Council